Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy oldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani. A weboldalunkon történő további böngészéssel hozzájárul a cookie-k használatához.

Heti ige


„Jézus így válaszolt: Én vagyok az út, az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához, csak énáltalam.” (János evangéliuma 14,6)

Születésünkkel elindulunk az élet különleges, kihívásokkal teli útján. Vannak saját útjaink, amelyet csak egyedül járhatunk be. Legtöbbször azonban útitársakat is kapunk, akikkel együtt kell tovább haladnunk. Különbözőek vagyunk: más a tempónk, mások az elképzeléseink, más eszközöket szeretünk az utazásra használni.

Útjainkat megtervezzük, és megpróbálunk alaposan felkészülni. Minden gondos előkészület ellenére kerülhetnek elénk nem várt akadályok. Zsákutcákba tévedhetünk, körforgalmak lassíthatják a tempót, ahol különösen figyelnünk kell a megfelelő kijárat megválasztására, különben eltévedünk. Közben azokra is figyelnünk kell, akikkel együtt közlekedünk. Előfordulhatnak karambolok is, melyek átírják elképzeléseinket.

Gyakran érkezünk útkereszteződésekbe, ahol tanácstalanná válhatunk. Nem időzhetünk sokáig az elágazásnál, mert feltartanánk a mögöttünk haladókat, döntenünk kell. Lehet, hogy életed útja most éppen egy ilyen elágazáshoz érkezett, ahol a döntés kényszere nyomaszt. Ne csüggedj! Félre lehet húzódni, és a csendben át lehet gondolni a kialakult helyzetet. Nem véletlen vannak az utak mellett parkolók. Bár a világ azt sugallja, hogy erre nincs szükség, mert aki megáll, az lemarad, kiesik a versenyből. Milyen versenyből? Mert egyébként miért versenyeznek az emberek? A múlandóért, veszendőért. Miközben ezekért a dolgokért hajtanak, miután megszerzik, ünnepelhetik sikerüket a kórházi ágyakon, pszichiátriákon, és a válóperes tárgyalásokon, vagy magányosan, hiszen még a szeretteik is lemaradtak mellőlük, mert nem bírták az eszeveszett tempót. Micsoda dicsőség…

A parkolók a feltöltődés, az erőgyűjtés helyei. Itt visszanézhetünk az eddig megtett útra, értékelhetjük a tapasztalatokat, megláthatjuk, hogy jó irányba haladunk-e, előre nézhetünk a célra, esetleg újra tervezhetjük a tovább haladást.

Kérlek állj meg most, és pihenj meg egy kicsit! Míg olvasod ezeket a sorokat, gondolatban engedd, hogy Isten betereljen egy olyan parkolóba, ahol meghallhatod Őt.

Az Istent elutasító ember a hitetlenség bűne miatt eltévedt, és olyan utakon bolyong, ahol rákényszeríti a sodró tömeg a rohanásra, kapkodásra, és amely végén a kárhozat szakadéka vár rá. Az emberiség gyors tempóban rohan efelé.

Jézus életével, tanításaival kijelölte számunkra az élet útját. Úgy hív az élet, az igazság útjára, hogy előttünk bejárta azt. Szeretetével, áldozatával megtisztította, kitaposta, igéjével térképet adott a kezünkbe, hogy el ne tévedjünk. Szentlelkét hagyta, hogy elkísérjen bennünket, előttünk járt és megmutatta az üdvösség útját.

Próbáld most Isten szemszögéből szemlélni életed útját, vizsgáld meg céljaid! Nézz egy pillanatra azokra is, akik veled együtt haladnak. Bírják a tempódat, nem lassítod őket? Nem gátolod őket a haladásban, jó veled együtt utazni? Másoknak is szabhatunk úticélokat, példamutatásunkkal pályára állíthatjuk őket. Ez komoly felelősség. Biztosnak kell lenned abban, hogy te is jó úton vagy.

 

 

 

                                                                            Bemutatkozás

 

2020. augusztus 1-től új kollégát köszönthetünk sorainkban, aki a Debreceni Baptista Gyülekezet fenntartásában álló két intézményben: a Benita Nevelőszülői Hálózatban, valamint a Talentum Baptista Általános Iskolában tevékenykedik. Kiss János bemutatkozását olvashatjátok:

Szeretettel köszöntöm az Úr Jézus nevében!

Kiss János vagyok, a Debreceni Baptista Gyülekezet bízott meg, hogy Isten vezetését keresve az intézményeinek hitéletét szervezzem és irányítsam. 26 év pedagógusi pályát otthagyva, egy aktív lelkipásztori szolgálat mellett fogadtam el a felkérést. Feleségemmel 4 fiúgyermeket nevelünk, akik már a felsőoktatásban tanulnak. 25 éve hoztam meg életem legfontosabb döntését, és Krisztust választottam. Hogyan jutottam el idáig?

Fiatalemberként a családból hozott mintákat követve éltem a mindennapjaimat, és nem nagyon foglalkoztam lelki dolgokkal. Egy napon azonban rám terhelődött egy fontos kérdés: miért is élek valójában? Az élet tényleg csak annyi, hogy „dolgozom, hogy enni tudjak, és eszek, hogy újra dolgozni tudjak”? Elkezdtem keresni saját létezésem értelmét. Sok zsákutcából kellett visszafordulnom a kutatás során, de Isten kegyelméből a Bibliában megtaláltam a válaszokat: az emberi léttel kapcsolatos minden kérdésre megvan benne a megoldás.

Elindultam a felfedezés útján: a Bibliát tanulmányozva megismertem a teremtő Istent, akiben már tudok hinni, és személyes kapcsolatom lehet vele a Szentlélek által. Megértettem, hogy a bűn által Istentől elszakadt ember szívében miért tátong az űr, amely semmivel sem tölthető ki, csak a Megváltó szeretetével. Rácsodálkoztam erre a magát odaszánó felfoghatatlan szeretetre: Jézus Krisztus életét adta értem a Golgota keresztjén, hogy ne kelljen bűneim miatt elkárhoznom. Magára vállalta bűneim büntetésének terhét, hogy megmentsen az Isten ítéletétől, és üdvösséget adott. Minden ember életében ott van ez a teher, amely valójában a nyomasztó bizonytalanságunk oka.

Negyed évszázados szolgálatom alatt sokszor láttam Istent munkálkodni az emberek életében. Csodálhattam, hogy összetört életek kapnak új értelmet, sérült, megromlott kapcsolatok gyógyulnak meg, erőtlen, megvetett embereknek áll helyre az önbizalmuk, függőségektől szabadulnak meg lecsúszott életek. Lelkipásztori szolgálatom fontos célja, hogy rámutassak Jézusra, aki ma is hívja az élet értelmét kutató embert.

Ebben az igeversben így fogalmazta meg jövetelének célját: „A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson, én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek.” (János evangéliuma 10,10) Ez a lehetőség mindenki számára elérhető!

Kívánom életükre Isten gazdag áldását, és bízom a személyes találkozásban!

–Kiss János–

 

1%

1szazalekTegyünk közösen az iskoláért!
 
Ajánlja fel adója 1%-át, amellyel ön is hozzájárul iskolánk fejlesztéséhez!
Öt Talentum Közhasznú Alapítvány: 19122737-1-09
Magyarországi Baptista Egyház 0286
 
Köszönjük.
Az iskola kisdiákjai és tanítói

 

Környezetvédelem

kornyezet

Támogatás

kpmsft-Education8Kérjük, támogassa iskolánkat az alábbi számlaszámon!

Kedvezményezett: Debreceni Baptista Gyülekezet 

Számlaszám: OTP 11738008-20877620
Közlemény: Talentum Baptista Általános Iskola