Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy oldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani. A weboldalunkon történő további böngészéssel hozzájárul a cookie-k használatához.

Heti ige 2021.05.03.

Isten áldja meg az édesanyákat!

„Bizony, az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom.”
(Zsoltárok könyve 127:3)


Az édesanyák csodálatos, megtisztelő küldetést kapnak Istentől: a Mindenható bevonja őket a teremtés titokzatos művébe. Az élet ajándékának elfogadásával meghozzák talán legfontosabb döntésüket, és belesimulnak Isten alkotói tervébe. Bátorsággal szánják magukat oda az élet továbbadására és táplálására. A gyermekük születésekor megküzdenek a testi fájdalom gyötrelmeivel, de átélik az élet legcsodálatosabb örömét is, amely hamar feledteti a szenvedést.

„Amikor az asszony szül, fájdalma van, mert eljött az ő órája, de amikor megszülte gyermekét, nem emlékszik többé a gyötrelemre az öröm miatt, hogy ember született a világra.” (János evangéliuma 16:21)

Isten az édesanya szívébe ülteti az ember által érezhető egyik legmélyebb érzést, az anyai szeretetet, amely feltétel nélkül szánja oda az életét gyermekéért, ez a szeretet pedig megtanítja a gyermeket viszontszeretni. Az egészséges anya-gyermek szeretetkapcsolat kiábrázolja az Isten felénk érzett mély szeretetét, és arra hív, hogy viszonozzuk azt.

Nem szégyen megfáradni a földi élet végéig tartó hivatásban. Isten ekkor sem hagyja magára az édesanyákat: a Biblia sorain keresztül bátorításokat, tanácsokat kaphatnak, erőt meríthetnek, valamint drága eszköz lehet számukra az imádság, amelyet gyermekeikért mondhatnak. Ezzel Isten felé fordulva kérhetnek támogatást, és rábízhatják gyermekeiket a Mindenható védelmére, hálát adhatnak, ha gyermekük élete rendben van, megláthatják Isten áldásait, amely boldogságot adhat számukra, és könyöröghetnek Isten segítségért, ha szükség van rá. Nincs az a mélység, ahonnan a Teremtő ne tudná visszahozni az eltévedt gyermeket. Az Istenhez ragaszkodó édesanya szeretetét, erejét Isten kipótolja, ha elfogyni látszik.

„Megfeledkezik-e csecsemőjéről az anya, nem könyörül-e méhe gyermekén? De ha ő meg is feledkeznék, én akkor sem feledkezem meg rólad! (Ézsaiás könyve 49:15)

Imádkozzunk az édesanyákért, legyünk hálásak értük, és megbecsülésünket ne csak szavakkal fejezzük ki feléjük!

Isten áldja meg az édesanyákat!


Az áldott anya


„Bizony, az Úr ajándéka a gyermek, az anyaméh gyümölcse jutalom.”
(Zsoltárok könyve 127:3)


Az anyák csodálatos, megtisztelő küldetést kapnak Istentől: a Mindenható bevonja őket a teremtés titokzatos művébe. Az élet ajándékának elfogadásával meghozzák talán legfontosabb döntésüket, és belesimulnak Isten alkotói tervébe. Bátorsággal szánják magukat oda az élet továbbadására és táplálására. A gyermekük születésekor megküzdenek a testi fájdalom gyötrelmeivel, de átélik az élet legcsodálatosabb örömét is, amely hamar feledteti a szenvedést.

„Megfeledkezik-e csecsemőjéről az anya, nem könyörül-e méhe gyermekén? De ha ő meg is feledkeznék, én akkor sem feledkezem meg rólad! (Ézsaiás könyve 49:15)

Kedves Nevelőszülők!

Isten gyönyörködik abban a szolgálatban, amelyet végeznek, hiszen vállalták, hogy pótolják a pótolhatatlant azoknak a gyermekeknek az életében, akik a vérszerinti családjaikban nem kaphatják meg egészséges módon az anyai szeretetet. Isten gondoskodó szeretete az önök odaadó törődésén keresztül juthat el a gyermekekhez, Isten előtt ez kedves szolgálat. Küldetésük életet menthet, új esélyt adhat, és pótolhatja, ami nélkül az emberi élet csonka maradna.

Isten az anyák szívébe ültette az ember által érezhető egyik legmélyebb érzést, az anyai szeretetet, amely feltétel nélkül szánja oda az életét gyermekéért, ez a szeretet pedig megtanítja a gyermeket viszontszeretni. Az egészséges szeretetkapcsolat forrása az Isten ember felé tanúsított örökkévaló szeretete.

Nem szégyen megfáradni a földi élet végéig tartó hivatásban. Isten ekkor sem hagyja magára az anyákat: a Biblia sorain keresztül bátorításokat, tanácsokat kaphatnak, erőt meríthetnek, valamint drága eszköz lehet számukra az imádság, amelyet gyermekeikért mondhatnak. Ezzel Isten felé fordulva kérhetnek támogatást, és rábízhatják gyermekeiket a Mindenható védelmére, hálát adhatnak, ha gyermekük élete rendben van, megláthatják Isten áldásait, amely boldogságot adhat számukra, és könyöröghetnek Isten segítségért, ha szükség van rá. Nincs az a mélység, ahonnan a Teremtő ne tudná visszahozni az eltévedt gyermeket. Az Istenhez ragaszkodó anya szeretetét, erejét kipótolja a Teremtő, ha elfogyni látszik.

Minden tiszteletünk az Önöké, szeretettel imádkozunk családjaikért, hálásak vagyunk szolgálatukért.

Isten áldja meg az anyákat!

(Kiss János írása)

 

 

 

                                                                            Bemutatkozás

 

2020. augusztus 1-től új kollégát köszönthetünk sorainkban, aki a Debreceni Baptista Gyülekezet fenntartásában álló két intézményben: a Benita Nevelőszülői Hálózatban, valamint a Talentum Baptista Általános Iskolában tevékenykedik. Kiss János bemutatkozását olvashatjátok:

Szeretettel köszöntöm az Úr Jézus nevében!

Kiss János vagyok, a Debreceni Baptista Gyülekezet bízott meg, hogy Isten vezetését keresve az intézményeinek hitéletét szervezzem és irányítsam. 26 év pedagógusi pályát otthagyva, egy aktív lelkipásztori szolgálat mellett fogadtam el a felkérést. Feleségemmel 4 fiúgyermeket nevelünk, akik már a felsőoktatásban tanulnak. 25 éve hoztam meg életem legfontosabb döntését, és Krisztust választottam. Hogyan jutottam el idáig?

Fiatalemberként a családból hozott mintákat követve éltem a mindennapjaimat, és nem nagyon foglalkoztam lelki dolgokkal. Egy napon azonban rám terhelődött egy fontos kérdés: miért is élek valójában? Az élet tényleg csak annyi, hogy „dolgozom, hogy enni tudjak, és eszek, hogy újra dolgozni tudjak”? Elkezdtem keresni saját létezésem értelmét. Sok zsákutcából kellett visszafordulnom a kutatás során, de Isten kegyelméből a Bibliában megtaláltam a válaszokat: az emberi léttel kapcsolatos minden kérdésre megvan benne a megoldás.

Elindultam a felfedezés útján: a Bibliát tanulmányozva megismertem a teremtő Istent, akiben már tudok hinni, és személyes kapcsolatom lehet vele a Szentlélek által. Megértettem, hogy a bűn által Istentől elszakadt ember szívében miért tátong az űr, amely semmivel sem tölthető ki, csak a Megváltó szeretetével. Rácsodálkoztam erre a magát odaszánó felfoghatatlan szeretetre: Jézus Krisztus életét adta értem a Golgota keresztjén, hogy ne kelljen bűneim miatt elkárhoznom. Magára vállalta bűneim büntetésének terhét, hogy megmentsen az Isten ítéletétől, és üdvösséget adott. Minden ember életében ott van ez a teher, amely valójában a nyomasztó bizonytalanságunk oka.

Negyed évszázados szolgálatom alatt sokszor láttam Istent munkálkodni az emberek életében. Csodálhattam, hogy összetört életek kapnak új értelmet, sérült, megromlott kapcsolatok gyógyulnak meg, erőtlen, megvetett embereknek áll helyre az önbizalmuk, függőségektől szabadulnak meg lecsúszott életek. Lelkipásztori szolgálatom fontos célja, hogy rámutassak Jézusra, aki ma is hívja az élet értelmét kutató embert.

Ebben az igeversben így fogalmazta meg jövetelének célját: „A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson, én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek.” (János evangéliuma 10,10) Ez a lehetőség mindenki számára elérhető!

Kívánom életükre Isten gazdag áldását, és bízom a személyes találkozásban!

–Kiss János–

 

1%

1szazalekTegyünk közösen az iskoláért!
 
Ajánlja fel adója 1%-át, amellyel ön is hozzájárul iskolánk fejlesztéséhez!
Öt Talentum Közhasznú Alapítvány: 19122737-1-09
Magyarországi Baptista Egyház 0286
 
Köszönjük.
Az iskola kisdiákjai és tanítói

 

Környezetvédelem

kornyezet

Támogatás

kpmsft-Education8Kérjük, támogassa iskolánkat az alábbi számlaszámon!

Kedvezményezett: Debreceni Baptista Gyülekezet 

Számlaszám: OTP 11738008-20877620
Közlemény: Talentum Baptista Általános Iskola