Ez a weboldal cookie-kat (sütiket) használ azért, hogy oldalunk használata során a lehető legjobb élményt tudjuk biztosítani. A weboldalunkon történő további böngészéssel hozzájárul a cookie-k használatához.

Heti ige

Bízd Jézusra az életed!„Ti hazug szavakban bíztok, amelyek semmit sem érnek.” (Jeremiás könyve 7:8)

Gondolkodtunk már azon, mibe helyezzük a bizalmunkat életünk során? Emberi kapcsolatokban, eszmékben, anyagi javakban, vagy vallásokban találjuk meg a bizalmunk forrásait? Folyton keressük az igazságot, hogy kapaszkodót találjunk, amibe bizalmat fektethetünk, és sokféle válasszal találkozunk, melyek döntésre kényszerítenek.

A bizalom törékeny dolog, kialakulásához sok idő kell, de akár egy mondattal, cselekedettel is könnyen lerombolható. Komoly sérüléseket szerezhetünk, ha bizalmunk forrásában csalódnunk kell, és kiderül, hogy a hízelgő szavak mögött értéktelen üresség tátong. Sokan bolyonganak bizalomvesztett, sérült lélekként, de a csalódásaink sebeivel mégis újra erőt gyűjtünk, és megpróbáljuk megtalálni az igazságot, amelyre támaszkodhatunk. Előbb-utóbb úgyis be kell ismernünk, hogy szükségünk van egy biztos támaszra, amelyben végre megbízhatunk.

Isten lerántja a leplet a hamis forrásokról, és bár nem mindig esik jól a leleplező igazság, jobb hamarabb szabadulni a hamis dolgoktól, mert az idő előrehaladtával fájdalmasabb lesz ráébredni, ha nem jó úton jártunk. Sok fényes ígéret rabolta már el a becsapott ember örömét, mégis előfordul, hogy a kiábrándulás után is újra belépünk a hamis ígérgetések útvesztőjébe. Miért hiszünk ezen ígérgetéseknek? Hiszen látjuk a bűn által megfertőzött világban a halandó ember erőtlenségét, és a sok csalódás ellenére mégis vakon rábízzuk az életünket? Rossz döntéseinkkel szembenézni pedig nagy bátorságot igényel.

Isten azonban nem hagy minket egyedül a kudarcainkban, mert szerető atyaként megmutatja, kiben, miben bízhatunk. Erőt, bátorságot ad, hogy nemet mondjunk a hazug szavakra, de bekötözi sebeinket, és szeretetével kitölti az űrt. Isten igazsága gyógyít, valódi támaszt ad, ehhez pedig Jézus az út, az igazság és az élet.

Válasszuk Krisztust, bízzuk rá életünket, benne sohasem fogunk csalódni!

 

 

 

                                                                            Bemutatkozás

 

2020. augusztus 1-től új kollégát köszönthetünk sorainkban, aki a Debreceni Baptista Gyülekezet fenntartásában álló két intézményben: a Benita Nevelőszülői Hálózatban, valamint a Talentum Baptista Általános Iskolában tevékenykedik. Kiss János bemutatkozását olvashatjátok:

Szeretettel köszöntöm az Úr Jézus nevében!

Kiss János vagyok, a Debreceni Baptista Gyülekezet bízott meg, hogy Isten vezetését keresve az intézményeinek hitéletét szervezzem és irányítsam. 26 év pedagógusi pályát otthagyva, egy aktív lelkipásztori szolgálat mellett fogadtam el a felkérést. Feleségemmel 4 fiúgyermeket nevelünk, akik már a felsőoktatásban tanulnak. 25 éve hoztam meg életem legfontosabb döntését, és Krisztust választottam. Hogyan jutottam el idáig?

Fiatalemberként a családból hozott mintákat követve éltem a mindennapjaimat, és nem nagyon foglalkoztam lelki dolgokkal. Egy napon azonban rám terhelődött egy fontos kérdés: miért is élek valójában? Az élet tényleg csak annyi, hogy „dolgozom, hogy enni tudjak, és eszek, hogy újra dolgozni tudjak”? Elkezdtem keresni saját létezésem értelmét. Sok zsákutcából kellett visszafordulnom a kutatás során, de Isten kegyelméből a Bibliában megtaláltam a válaszokat: az emberi léttel kapcsolatos minden kérdésre megvan benne a megoldás.

Elindultam a felfedezés útján: a Bibliát tanulmányozva megismertem a teremtő Istent, akiben már tudok hinni, és személyes kapcsolatom lehet vele a Szentlélek által. Megértettem, hogy a bűn által Istentől elszakadt ember szívében miért tátong az űr, amely semmivel sem tölthető ki, csak a Megváltó szeretetével. Rácsodálkoztam erre a magát odaszánó felfoghatatlan szeretetre: Jézus Krisztus életét adta értem a Golgota keresztjén, hogy ne kelljen bűneim miatt elkárhoznom. Magára vállalta bűneim büntetésének terhét, hogy megmentsen az Isten ítéletétől, és üdvösséget adott. Minden ember életében ott van ez a teher, amely valójában a nyomasztó bizonytalanságunk oka.

Negyed évszázados szolgálatom alatt sokszor láttam Istent munkálkodni az emberek életében. Csodálhattam, hogy összetört életek kapnak új értelmet, sérült, megromlott kapcsolatok gyógyulnak meg, erőtlen, megvetett embereknek áll helyre az önbizalmuk, függőségektől szabadulnak meg lecsúszott életek. Lelkipásztori szolgálatom fontos célja, hogy rámutassak Jézusra, aki ma is hívja az élet értelmét kutató embert.

Ebben az igeversben így fogalmazta meg jövetelének célját: „A tolvaj csak azért jön, hogy lopjon, öljön és pusztítson, én azért jöttem, hogy életük legyen, sőt bőségben éljenek.” (János evangéliuma 10,10) Ez a lehetőség mindenki számára elérhető!

Kívánom életükre Isten gazdag áldását, és bízom a személyes találkozásban!

–Kiss János–

 

1%

1szazalekTegyünk közösen az iskoláért!
 
Ajánlja fel adója 1%-át, amellyel ön is hozzájárul iskolánk fejlesztéséhez!
Öt Talentum Közhasznú Alapítvány: 19122737-1-09
Magyarországi Baptista Egyház 0286
 
Köszönjük.
Az iskola kisdiákjai és tanítói

 

Környezetvédelem

kornyezet

Támogatás

kpmsft-Education8Kérjük, támogassa iskolánkat az alábbi számlaszámon!

Kedvezményezett: Debreceni Baptista Gyülekezet 

Számlaszám: OTP 11738008-20877620
Közlemény: Talentum Baptista Általános Iskola